План соціально-економічного розвитку Княгининівської сільської ради на 2018-2020 роки

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення сільської ради
№ 28/11 від 30.11.2017 р.

 

План

 соціально-економічного розвитку Княгининівської сільської ради на 2018-2020 роки

 1. Вступ
 

План економічного і соціального розвитку Княгининівської сільської ради на 2018-2020 роки розроблений відповідно до Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Метою плану є зростання добробуту і підвищення якості життя населення об’єднаної громади за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності, як основи для збалансованого зростання стандартів та показників економічного розвитку.

План визначає цілі, завдання та основні заходи економічного і соціального розвитку Княгининівської об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 роки.

 2. Аналітична частина

 • географічне розташування, опис суміжних територій;

Територія Княгининівської об’єднаної громади включає в себе дев’ять населених пунктів (села: Княгининок, Моташівка, Милуші, Милушин, Зміїнець, Сирники, Буків, Брище, селище Рокині), в них  2893 дворів.

Центром територіальної громади є село Княгининок.

   Княгининівська громада займає вигідне для господарської і життєвої діяльності людей фізико-географічне положення, яке визначає особливості природних умов та природно-ресурсного потенціалу.

  Княгининівська сільська рада знаходиться в північно-західній частині Луцького району Волинської області,  межує з районним та обласним центром Волинської області – містом Луцьк. Адміністративний центр громади – село Княгининок, розташоване за 7 км від м. Луцьк і 10 км від найближчої залізничної вантажної станції.

  Площа громади дорівнює 6997,3 кв. км.

Карта  Княгининівської ОТГ

 

                                                                    Земельні ресурси:

Всього

Під забудовою та присадибними ділянками громадян

Орна земля (рілля)

Природні кормові угіддя

6997,3

384,9

2506,82

423,86

Розподіл земель державної власності та їх використання

 

Всього (га)

 Резервний фонд (га)

 Землі запасу (га)

 

 

Всього

Оренда

В користуванні

Всього

Оренда

В користуванні

 

 

80,34

38,84

41,5

41,5

 

Місце розташування громади

Волинська область, Луцький район, Княгининівська сільська рада (адміністративний центр – село Княгининок).

Перелік районів, з якими межує громада:

 

Захід

Ківерцівський р-н

Північ

Рожищенський р-н

Південь

м. Луцьк

Схід

Інші громади Луцького р-ну

Площа громади, тис. кв. м                                    

6997,3

Населені пункти

К-сть населених пунктів - 9

селища міського типу

смт. Рокині

сільські населені пункти

Села: Княгининок, Моташівка, Сирники, Буків, Милуші, Милушин, Зміїнець, Брище

                   

 

Перелік річок

Назва

Довжина, км

Примітка

р. Стир

38

річка в Україні (в межах Львівської, Волинської та Рівненської областей) і в Білорусі. Права притока Прип'яті (басейн Дніпра).

р. Серна

29

річка в Україні, в межах Локачинського, Луцького та Рожищенського районів Волинської області. Ліва притока Стиру (басейн Дніпра).


 • демографічна ситуація, ринок праці;

Соціально-демографічна характеристика

Загальна кількість населення, тис. осіб

9172

Міське населення, тис. осіб

1737

Сільське населення, тис. осіб

7435

Кількість чоловіків, тис. осіб

4505

Кількість жінок, тис. осіб

4667

Молодь від 15 до 24 років

2552

Одинокі громадяни

90

Кількість працездатного населення, тис. осіб

5026

Кількість непрацездатного населення, тис. осіб

3821

Кількість зайнятих осіб

3589

Кількість безробітних, тис. осіб

1707

Тимчасово виїхало за межі населеного пункту

45

Категорія людей, що потребує соціального захисту (к-сть чол.)

Пенсіонери

Інваліди ІІ Світової війни

Учасники бойових дій

Репре-совані (реабілі-товані)

Інваліди всіх груп

Багато-дітні сім'ї

Діти багато-дітних сімей

Діти-інваліди

Діти-сироти

Одинокі матері

Всього

Одинокі

1801

57

3

78

7

274

136

470

29

16

33


        Демографічна ситуація в Княгининівській сільській раді характеризується сталою кількістю населення. На фоні загальнодержавного та районного зменшення кількості жителів, в Княгининівській ОТГ спостерігається невеликий щорічний приріст. Це пояснюється в першу чергу міграцією населення через вигідне розташування, адже поруч обласний та районний центр – це робить Княгининівську сільську раду привабливою для постійного проживання. Більшість факторів, які впливають на демографічну ситуацію в громаді, формуються на загальнодержавному рівні і залежать від фінансово-економічного стану та добробуту населення. Подолання проблем та поліпшення економічного стану населення, що в свою чергу призведе до досягнення сталого демографічного розвитку, нормалізації і відтворення населення, є тривалим і складним процесом.

          Завдання сільської ради полягає у тому, аби всебічно зміцнювати правові, моральні та матеріальні засади життя людей, впроваджувати правову, психолого-педагогічну та організаційно-методичну систему з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім’ї; створення системи цілеспрямованої підготовки майбутніх батьків до подружнього життя, підвищення рівня психолого-педагогічної культури громадян; забезпечення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей із складних життєвих обставин; поширення соціальної реклами щодо пропаганди позитивного іміджу сім`ї та її соціальної підтримки, популяризації сімейного життя, формування національних сімейних цінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я; попередження соціального сирітства.
 • стан розвитку інфраструктури (транспортної, економічної, енергетичної, промислової, соціальної, екологічної тощо);

Загальна протяжність доріг комунальної власності – 52 км. Дороги з асфальтовим покриттям становлять 30 %, щебеневим – 40 %, решта - ґрунтові дороги.

Усі населенні пункти газифіковано.

Централізоване водопостачання та водовідведення – багатоквартирні будинки, в приватному секторі в основному – індивідуальні криниці та свердловини. Комунально-побутове обслуговування населення здійснюють КП «Рокині», ВУЖКГ с. Княгининок, які буде реорганізовано в новостворене комунальне підприємство. Капітального ремонту потребують очисні споруди Княгининівської ОТГ, напірний колектор в смт. Рокині. 

Система освіти ОТГ

Княгининівський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», в якому навчається 467 дітей. Рокинівський навчально-виховний комплекс, в якому навчається 332 дитини.

Княгининівська дитяча школа мистецтв.

Мережа закладів галузі культури

Клуби: с. Сирники, с. Милуші, с. Брище.

Будинок культури с. Княгининок

Будинок культури смт. Рокині.

Бібліотека с. Княгининок, Бібліотека с. Милуші, Бібліотека смт. Рокині.

Система медичних закладів ОТГ

Фельдшерсько-акушерські пункти:

с. Зміїнець, с. Милуші, с. Княгининок, с. Сирники, с. Буків, с. Брище,

Амбулаторія смт. Рокині

На території ОТГ функціонують три відділення зв’язку: ВПЗ Рокині, ВПЗ Княгининок, ВПЗ Сирники.

Кількість підприємців, зареєстрованих на території сільської ради: юридичні особи – 228, фізичні особи – 436. 

Кількість особистих селянських господарств - 1018.

         Стан навколишнього природного середовища Княгининівської ОТГ можна охарактеризувати, як задовільний. На його території відсутні підприємства важкої промисловості, але на території ОТГ є полігон ТПВ, що становить надзвичайну екологічну небезпеку. Великою проблемою є стихійні сміттєзвалища, забруднення прибережних зон річок Серна і Стир. Велику увагу треба приділяти роботам з вирубки чагарників та спилювання дерев, що знаходяться в аварійному стані чи загрожують електромережам. Дії сільської ради повинні бути спрямованні на забезпечення благоустрою вулиць та місць загального користування сіл, наведення благоустрою на сільських кладовищах, забезпечення благоустрою та естетичної привабливість центрів сіл та селища сільської ради. Розвиток інфраструктури потребує впровадження ефективних завдань і цілей, розроблення відповідних програм та планів.

 • фінансово-бюджетна ситуація;

Цілями діяльності сільської ради є підвищення ефективності фінансово-бюджетної політики, забезпечення стабільного функціонування шляхом зміцнення та збільшення дохідної частини бюджету, підвищення ефективності, оптимізації раціонального використання бюджетних коштів.

Фінансово-бюджетна політика — це основний інструмент регулювання та стимулювання економічних і соціальних процесів в селах, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій, коштів позабюджетних фондів та коштів інвесторів.

Основними по наповненню сільського бюджету є доходи від податку з доходу фізичних осіб та плата за землю (оренда, податок), акцизний збір та транспортний збір.

Основні завдання є:

-         забезпечити виконання дохідної частини бюджету;

-         забезпечити своєчасну та в належних розмірах сплату фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов’язкових платежів до місцевого бюджету;

-         збільшити орендну плату за землю шляхом внесення змін до існуючих договорів оренди на землю, що знаходяться на території Княгининівської сільської ради, згідно нової (реальної) на сьогодні нормативно-грошової оцінки землі.

Очікувані результати:

-         стабільне функціонування бюджетної системи;

-         збільшення дохідної частини сільського бюджету;

-         покращення матеріально-технічної бази Княгининівської сільської ради.

3. Цілі  та пріоритети  розвитку об’єднаної територіальної громади 

Княгининівська ОТГ - одна із громад Луцького району Волинської області, де економічне зростання є інструментом перетворення його територій у край, де людям комфортно та безпечно жити і працювати, де для жителів ОТГ створено умови для самореалізації, а збереження довкілля є природною потребою людини. 

Основні пріоритети та цілі

 1. Розвиток сільських та селищної територій, економічна та енергетична безпека, розвиток комунальних підприємств та інших об’єктів інфраструктури громади.
 2. Формування оптимальної мережі навчальних, культурних та медичних закладів;
 3. Підвищення інвестиційної привабливості громади та розвиток людського капіталу;

       Досягнення запланованих цілей в економіці буде здійснюватися на основі модернізації економіки громади, а саме - через залучення інвестицій; виробництво конкурентоспроможної продукції; здійснення заходів направлених на покращення фінансової діяльності суб’єктів господарювання; розвиток малого бізнесу. В соціальній сфері: покращення обслуговування населення в галузі охорони здоров’я; доступ до якісної освіти; забезпечення безпеки життєдіяльності.

Розвиток людського капіталу є прямою соціальною інвестицією, яка забезпечує розвиток та збереження населення, демонструє цінність кожного мешканця ОТГ для створення спільного добробуту. Вміння домовлятися й об’єднуватися, демократично приймати рішення і власними зусиллями вирішувати спільні проблеми набувають особливого значення в умовах дефіциту бюджетних коштів. Тому ефективне впровадження проектів, які будуть реалізовуватися в рамках досягнення стратегічних цілей, опосередковано сприятиме досягненню решти   цілей.

Реалізація цілей має допомогти перетворити економіку ОТГ з  повільно зростаючої, базованої на великих енерговитратах та виснаженні навколишнього природного середовища економіки на більш сучасну, базовану на інноваціях, активності підприємців, економіку, що ґрунтується на оптимальному розміщенні економічних суб’єктів та ощадливому використанні природних ресурсів ОТГ.

4. Основні завдання та механізми реалізації Плану соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади. 

Ціль 1: Розвиток сільських та селищної територій, економічна та енергетична безпека, розвиток комунальних підприємств та інших об’єктів інфраструктури громади.

          Постійне зростання цін на енергоресурси висуває на перше місце пріоритетність заходів щодо упровадження енергозберігаючої політики в  ОТГ та пошуку енергоефективних технологій виробництва. Задля забезпечення задоволення першочергових потреб населення і створення  необхідних умов для функціонування  господарства, першочергова увага у 2018-2020 роках має бути зосереджена на створенні можливостей:

щодо проведення капітальних та поточних ремонтів комунальних доріг громади;

щодо відновлення об'єктів зовнішнього освітлення населених пунктів, проведення поточних та капітальних ремонтів;

         щодо проведення капітальних ремонтів очисних споруд, напірного колектора в смт. Рокині Княгининівської сільської ради;

         щодо впровадження заходів з енергоефективності комунальних закладів сільської ради, проведення капітальних та поточних ремонтів;

         щодо використання ресурсів громади аби більш продуктивно економити кошти, раціональніше діяти та надавати сервіс вищого ґатунку – тобто поліпшувати рівень життя населення.

       Очікувані результати:

відновлення дорожнього покриття шляхом проведення капітальних та поточних робіт з ремонту дорожнього покриття;

забезпечення світлового комфорту у вечірній і нічний час для мешканців ОТГ;

зменшення витрат на оплату комунальних послуг за рахунок впровадження заходів з енергоефективності;

досягнення максимальної ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів;

заощадження бюджетних коштів.

встановлення програмного забезпечення по створенню системи «Розумна ОТГ»

Індикатори:

якість доріг комунальної власності та загального користування;

кількісні й якісні характеристики освітлення, що регламентуються нормами.

рівень використання газу в загальному обсязі енергоспоживання.

інформація в режимі реального часу про усі ресурси громади, які можна використовувати більш продуктивно.

Завдання

Сфери реалізації проектів

1.1.  Відновлення дорожнього покриття шляхом проведення капітальних та поточних робіт

1) Забезпечення належного автобусного сполучення усіх дев’яти населених пунктів відповідно до чинного законодавства.

 

2) Впровадження проектів:

a)       «Капітальний ремонт площадки біля магазину «Наш край» в смт. Рокині Луцького району Волинської області» (кошторисна вартість 298495,00); - провести коригування проекту та змінити вказану назву проекту на – «Капітальний ремонт площадки в центрі селища Рокині Луцького району Волинської області»;

b)      «Капітальний ремонт вулиці Шевченка від ПК12+45 до ПК19+42 у смт. Рокині Луцького району Волинської області» (кошторисна вартість 920089,00); - провести коригування проекту;

c)      «Капітальний ремонт вулиці Хутірської від ПК 19+52 до ПК 27+00 в селі Милушин Луцького району Волинської області».

3) Капітальний ремонт доріг сіл Княгининок, Буків, Сирники, Зміїнець, Милуші, Милушин, Моташівка, Брище, селища Рокині відповідно до затвердженого списку вулиць:

      1.            с. Зміїнець, вул. Нижня (зроблено 145 м)

      2.            с. Княгининок, вул. Миру.

      3.            с. Сирники, вул. Набережна.

      4.            смт. Рокині, вул. Богдана Хмельницького, площадка в центрі селища Рокині (CALDO)

      5.            с. Зміїнець, вул. Зелена, вул. Квіткова.

      6.            с. Княгининок, вул. Молодіжна.

      7.            с. Сирники, пров. Ковельський.

      8.            смт. Рокині, вул. Весела, Польова.

      9.            с. Брище, вул. Молодіжна.

  10.            с. Зміїнець, вул. Ставкова, вул. Левадна, Медична (600м).

  11.            с. Милуші, вул. Торгова.

  12.            с. Сирники, вул. Конякіна.

  13.            смт. Рокині, вул. Стуса.

  14.            с. Брище, вул. Миру.

  15.            с. Зміїнець, вул. Поліська, вул. Травнева, вул. Першотравнева.

  16.            с. Милуші, вул. Хмельова.

  17.            с. Княгининок, вул. Промислова, вул.Спортивна.

  18.            с. Сирники, вул. Берегова.

  19.            смт. Рокині, вул. Норільська, Майданна.

  20.            с. Зміїнець, вул. Журавлина, вул. Ясенева, вул. Тиха, вул. Возз’єднання, Слов’янська

  21.            с. Милуші, пров. за Роял Дач.

  22.            с. Княгининок, вул. Садова, пров. Черешневий.

  23.            с. Сирники, вул. Сарнівська.

  24.            с. Зміїнець, вул. Зарічна, вул. Ланова, вул. Поштова (70 м), вул. Весела.

  25.            с. Княгининок, вул. Ранкова, вул. Світанкова.

  26.            с. Зміїнець, вул. Княгининська, вул. Травнева.

  27.            с. Княгининок, вул. Лугова, вул. Інтернатська, вул. Тополева.

  28.            с. Зміїнець, вул. Осіння (колись Вереснева), вул. Нижній проїзд.

  29.            с. Княгининок, вул. Поліська, вул. Незалежності.

  30.            с. Сирники, вул. Річкова.

  31.            с. Зміїнець, вул. Вишнева, вул. Сонячна, Північна, Горіхова, Ясна.

  32.            с. Княгининок, вул. Привітна, Зоряна, Кленова.

  33.            с. Сирники, вул. Волі.

  34.            смт.Рокині,вул.Тополева,Столбова,Незалежності,Садова.

  35.            с. Зміїнець, вул. Світла, Лісова, Шкільна, Веселкова, Молодіжна.

  36.            смт. Рокині, вул. Європейська, вул. Квітнева, вул. Лугова

  37.            с. Княгининок, вул. Кринична, пров. Зоряний, вул. Волі.

  38.            с. Зміїнець, вул. Козацька, Злагоди, Західна, пров. Луговий, Лугова.

  39.            с. Брище, вул. Нова, Гайова.

  40.            С. Сирники вул. Бригадна, провулки від вул. Ковельська.

4) Капітальні та поточні ремонти під’їздів до сільських кладовищ:

 • с. Милуші – вул. Польова (дорога до кладовища)
 • с. Зміїнець – вулиця, яка веде до кладовища.
 • смт. Рокині – під’їзд до селищного кладовища.
 • С. Брище – під’їзд до кладовища.

5) Капітальні ремонти доріг районного значення:

- смт. Рокині – від вул. Ковельська по вул. Мічуріна до знаку «Рокині»;

- с. Зміїнець – від кінця вул. Першотравнева до знаку «Боголюби»;

- с. Сирники – с. Іванчиці.

1.2.  Збільшення об'єктів зовнішнього освітлення в населених пунктах ОТГ

1) Встановлення вуличного освітлення в селах Княгининок, Буків, Сирники, Зміїнець, Милуші, Милушин, Моташівка, Брище, селищі Рокині

 

2) Розроблення кошторисної документації по освітленню вулиць населених пунктів сільської ради.

3) Проведення поточних, капітальних ремонтів вуличного освітлення по об’єктах, які його потребують.

1.3. Відновлення очисних споруд та будівництво напірного колектора в смт. Рокині, моніторинг стану експлуатації очисних споруд сільської ради;

1)      Впровадження проектів:

- «Капітальний ремонт напірного колектора в смт. Рокині Луцького району Волинської області» (кошторисна вартість 636451,00) – провести коригування проекту.

 

2)      Капітальний ремонт очисних споруд в смт. Рокині.

 

3)      Передача на баланс комунальному підприємству сільської ради очисних споруд та КНС с. Княгининок.

1.4. Впровадження заходів з енергоефективності, проведення усіх видів ремонтних робіт комунальних закладів сільської ради

1)      Заміна усіх освітлювальних приладів в комунальних закладах Княгининівської сільської ради  на енергозберігаючі.

2)      Капітальний ремонт системи опалення будинку культури смт. Рокині.

3)      Капітальний ремонт клубу та ФАПу с. Брище;

4)      Капітальний ремонт даху дошкільного підрозділу Рокинівського НВК;

5)      Капітальний ремонт клубу та ФАПу с. Милуші;

6)      Капітальний ремонт ФАПу с. Буків;

7)      Капітальний ремонт дахів усіх комунальних закладів, які його потребують.

8)      Зовнішнє утеплення усіх комунальних закладів, які його потребують.

9)      Капітальні, поточні ремонти, реконструкція системи опалення навчальних закладів Княгининівської ОТГ (Рокинівський НВК, Княгининівський НВК).

10)  Капітальні та поточні ремонти приміщень усіх комунальних закладів.

11)  Відновлення усіх комунікацій (водопостачання, система каналізації) в усіх комунальних закладах сільської ради.

12)  Капітальний ремонт територій усіх навчальних закладів сільської ради (заміна асфальтового покриття на бруківку);

13)  Будівництво пожежного депо в с. Княгининок, вул. Фруктова.

14)  Облаштування приміщення (капітальний ремонт) для Княгининівського ФАПу в гуртожитку сільської ради вул. Соборна, 92 с. Княгининок.

15)  Капітальний ремонт клубу с. Сирники.

1.5. Відновлення водопровідної системи населених пунктів сільської ради; проведення меліоративних робіт на території сільської ради.

1) Будівництво водопроводу в с. Зміїнець по вул. Першотравнева, вул. Луцька.

2) Капітальний ремонт водопроводу в с. Княгининок по вул. Молодіжна, вул. Спортивна.

3) Проведення усіх видів робіт (капітальні, поточні ремонти, реконструкція, нове будівництво) системи водопровідної мережі в усіх населених пунктах сільської ради.

4) Проведення меліоративних робіт в усіх населених пунктах сільської ради.

5) Меліоративні роботи в по річках в с. Зміїнець, в с. Милуші.

6) Капітальний ремонт мосту в с. Сирники по вул. Сарнівська.

1.6. Розумна ОТГ – основа для зручного та безпечного життя

Впровадження проекту:

«Розумна ОТГ» - створення системи розумного управління об’єднаною територіальною громадою» - електронне врядування як концепція, в основі якої лежить ОТГ, що використовує різноманітні інформаційні технології задля більш ефективного функціонування та відповідності потребам його жителів. «Розумна ОТГ» - як збір інформації в режимі реального часу, де усі ресурси громади можна використовувати більш продуктивно, що дозволяє економити кошти, раціональніше діяти та надавати сервіс вищого ґатунку – тобто поліпшувати рівень життя населення.

 


Ціль 2:
Формування оптимальної мережі навчальних, культурних та медичних закладів;

Проаналізувавши структуру та зміст соціального простору,  а також враховуючи можливості забезпечення попиту населення на здобуття якісних освітніх, культурних, медичних послуг та допомогу, спрямовану на розв’язання життєвих проблем осіб і окремих  соціальних  груп,  які  перебувають у складних життєвих  обставинах  і  не можуть самостійно їх подолати, виникла потреба у створені оптимальної соціальної мережі відповідно до демографічної ситуації у ОТГ.

Очікувані результати:

задоволення соціальних інтересів всіх верств населення, відносин суспільства і особи, умов праці й побуту, задоволення потреб освіти та культури, здоров’я, відпочинку.

Індикатори:

рівень послуг із забезпечення задоволення потреб населення у соціальних благах;

кількість функціонуючих об’єктів соціальної інфраструктури. 

Завдання

Сфери реалізації проектів

2.1. Поліпшення якості та конкурентоспроможності освіти.

1) Нове будівництво ДНЗ в с. Зміїнець;

2) Утворення гуртків для занять фітнесом, силовими єдиноборствами, легкою атлетикою, ігрових видів спорту, тенісу, та інтелектуальних видів спорту (шахи та шашки), інших видів занять та гуртків для населення сільської ради;

3) Розробка системи виховання сільської молоді на засадах розвитку життєвих навичок.

2.2.  Підтримка розвитку культури

1) Зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, підключення до системи Інтернет.

2) Забезпечення проведення щорічно понад 20 культурно-мистецьких заходів.

3) Організація культурного життя для людей похилого віку.

4) Організація культурного життя для людей з обмеженими можливостями та підтримки їх опікунів.

5) Створення Центру культури, довкілля та спорту.

6) Запровадження щорічних дитячих літніх таборів при закладах культури.

7) Закупівля музично-звукової апаратури, офісного обладнання для закладів культури сільської ради.

2.3. Створення сприятливих умов для занять населення фізичною культурою і спортом

 

1) Проведення щорічно комплексних спортивних заходів за участю учнівської та студентської молоді та за участю населення усіх вікових категорій.

2) Забез­печення участі спортсменів ОТГ на обласних, районних та всеукраїнських змаганнях.

3) Запровадження спортивних фестивалів.

 3) Реконструкція стадіонів в смт. Рокині, с. Брище, с. Зміїнець, с. Милуші.

 4) Впровадження проектів:

- «Будівництво міні-футбольного поля та площадки для занять спортом на вул. Поліська в с. Княгининок».

5) Розвиток спорту різних напрямів (волейбол, теніс, футбол, баскетбол, ін.) та залучення до занять спортом населення усіх вікових категорій.

6) Будівництво майданчиків із вуличними тренажерами в населених пунктах усієї ОТГ.  

2.4. Проведення роботи з вивчення питань щодо медичного забезпечення населення громади.

1) Зміцнення матеріально-технічної бази закладів медицини, підключення до системи Інтернет.

2) Реалізація проекту з реконструкції Зміїнецького ФАПу під розміщення Зміїнецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Зміїнець вул. Медична 23 Б Луцького району Волинської області на умовах спів фінансування із Світовим Банком.

3) Організація первинної ланки з надання медичних послуг – створення комунального закладу на базі Рокинівської АЗПСМ.

4) Облаштування приміщення аптечного пункту на першому поверсі Рокинівської амбулаторії.

5) Облаштування приміщення для Милушівського ФАПу на першому поверсі клубу с. Милуші.


Ціль
3: Підвищення інвестиційної привабливості громади та розвиток людського капіталу;

Завдання

Сфери реалізації проектів

3.1. Залучення мешканців до вирішення місцевих проблем

 

 

 

1) Поліпшення благоустрою сіл шляхом самоорганізації мешканців ОТГ, а саме: проведення суботників, запровадження заходів з роздільного збирання сміття, дотримання Правил благоустрою Княгининівської сільської ради.

2) Розширення співпраці ОТГ з міжнародними фінансовими та донорськими організаціями.

3) Реалізація спільних транскордонних проектів.

4) Облаштування майданчиків в населених пунктах сільської ради для збирання сміття,  в т.ч. роздільного.

3.2. Забезпечення рівного та вільного доступу одержувачів адмінпослуг  до територіально-управлінської інформації

1) реконструкція адміністративного приміщення сільської ради.

   2) Розроблення проекту:

«Створення центру надання адміністративних послуг сільської ради».

 

3.3. Залучення мешканців до активного громадського життя

1) Проведення круглих столів, семінарів з питань організації вуличних комітетів, громадських організацій, створення органів самоорганізації населення.

2) Залучення жителів до розроблення Стратегії розвитку Княгининівської громади.

3.4. Сільський туризм як напрям розвитку території об’єднаної територіальної громади

1. Розвиток внутрішнього потенціалу сільських територій шляхом проведення інвентаризації, визначення своєї унікальності, забезпечення якісного обслуговування,  привабливості господарств.

2. Впровадження проектів з розвитку територій та вливання інвестицій у розвиток ОТГ.

3. Залучення громади до  впровадження спільних заходів з вивчення  можливостей та перспектив розвитку сільського та зеленого туризму в ОТГ.

4. Створення зони культури, відпочинку і занять спортом для жителів громади в зоні парку в с. Зміїнець (район вул. Левадна) – розроблення проекту.

5. Створення відпочинкових зон в усіх населених пунктах сільської ради.

3.5. Розвиток малого та середнього бізнесу

1. Створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу на своїй території, пошуки шляхів для залучення інвестицій.

2. Підвищення інституційної спроможності влади для роботи з підприємцями.
3. Підготовка інвестиційних пропозицій. Розвиток підприємництва у сфері туризму.


 1. 5.    
  Фінансове забезпечення реалізації Плану

         Обсяги фінансування Плану реалізації проектів та виконання завдань розвитку Княгининівської територіальної громади на 2018-2020 роки залежать від кошторисної вартості розробленої документації на впровадження запланованих проектів, постійно уточнюються і враховуються при внесенні змін до сільського бюджету на поточний рік.

         Джерелами фінансування є місцевий бюджет, державна субвенція, бюджети інших рівнів, а також кошти, не заборонені чинним законодавством. При формуванні бюджету та внесення змін до нього враховувати усі завдання, які плануються виконуватися сільської радою.

6. Моніторинг та оцінка результативності реалізацію Плану

      Моніторинг реалізації Плану буде здійснювати щоквартально  управління фінансів та бухгалтерського обліку. Упровадження Плану проводитиметься через реалізацію комплексу організаційних, фінансових та інформаційних заходів, які реалізовуватимуться всіма суб’єктами територіального розвитку. 

      Завдання, які включені до Плану, стануть пріоритетними при фінансуванні як із місцевого бюджету, так і при надходження цільових коштів із бюджетів вищого рівня.

       Фінансове забезпечення реалізації Плану здійснюватиметься за рахунок:

-         Державного фонду регіонального розвитку;

-         коштів галузевих (міжгалузевих) державних цільових програм та бюджетних програм центральних органів виконавчої влади, що спрямовуються на розвиток відповідної сфери в регіонах;

-         субвенцій, інших трансфертів із державного та обласного бюджетів місцевим бюджетам;

-         коштів місцевих бюджетів;

-         коштів міжнародної технічної допомоги (МЕРМ);

-         коштів інвесторів, власних коштів підприємств та інших джерел не заборонених чинним законодавством.

       У ході моніторингу Плану вирішуватиметься ціла низка завдань:

-         контроль за реалізацією Плану в цілому;

-         оцінювання ступеня досягнення прогресу за цілями.

        На сьогодні перебуває в процесі розроблення Стратегія розвитку Княгининівської сільської ради, тому План соціально-економічного розвитку сільської ради стане першочерговим путівником у роботі сільської ради для зміцнення, покращення та вдосконалення показників соціально-економічного розвитку територіальної громади.

 

Сільський голова                                                      О.О. Твердохліб

 

 

Анонси
Всі анонси
Оголошення
Всі оголошення
Онлайн трансляція сесії сільської ради
Контакти
Адреса вул. Соборна, 77, с. Княгининок, Луцький район,
Волинська область, 45630
Телефон: +380 (0332) 791-670
+380 (332) 244 360 (факс)
e-mail: majakku@gmail.com
Корисні посилання
adana escort canli bahis sohbet numaralari sohbet numaralari mersin escort adana escort elazig escort