План соціально-економічного розвитку Княгининівської сільської ради на 2017-2018 роки

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення сільської ради
№ 19-1/26 від 03.03.2017 р.

План

 соціально-економічного розвитку Княгининівської сільської ради на 2017-2018 роки
1. Вступ

План економічного і соціального розвитку Княгининівської сільської ради на 2017-2018 роки розроблений відповідно до Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Метою плану є зростання добробуту і підвищення якості життя населення об’єднаної громади за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності, як основи для збалансованого зростання стандартів та показників економічного розвитку.

План визначає цілі, завдання та основні заходи економічного і соціального розвитку Княгининівської об’єднаної територіальної громади на 2017-2018 роки.
2. Аналітична частина

 • географічне розташування, опис суміжних територій;

Територія Княгининівської об’єднаної громади включає в себе дев’ять населених пунктів (села: Княгининок, Моташівка, Милуші, Милушин, Зміїнець, Сирники, Буків, Брище, селище Рокині), в них  2893 дворів.

Центром територіальної громади є село Княгининок.

   Княгининівська громада займає вигідне для господарської і життєвої діяльності людей фізико-географічне положення, яке визначає особливості природних умов та природно-ресурсного потенціалу.

  Княгининівська сільська рада знаходиться в північно-західній частині Луцького району Волинської області,  межує з районним та обласним центром Волинської області – містом Луцьк. Адміністративний центр громади – село Княгининок, розташоване за 7 км від м. Луцьк і 10 км від найближчої залізничної вантажної станції.

  Площа громади дорівнює 6997,3 кв. км.

Карта  Княгининівської ОТГ

 

                                                                   

Земельні ресурси:

Всього

Під забудовою та присадибними ділянками громадян

Орна земля (рілля)

Природні кормові угіддя

6997,3

384,9

2506,82

423,86

Розподіл земель державної власності та їх використання

Всього (га)

 Резервний фонд (га)

 Землі запасу (га)

Всього

Оренда

В користуванні

Всього

Оренда

В користуванні

80,34

38,84

41,5

41,5


Місце розташування громади

Волинська область, Луцький район, Княгининівська сільська рада (адміністративний центр – село Княгининок).

Перелік районів, з якими межує громада:

 

Захід

Ківерцівський р-н

Північ

Рожищенський р-н

Південь

м. Луцьк

Схід

Інші громади Луцького р-ну

Площа громади, тис. кв. м                                    

6997,3

Населені пункти

К-сть населених пунктів - 9

селища міського типу

смт. Рокині

сільські населені пункти

Села: Княгининок, Моташівка, Сирники, Буків, Милуші, Милушин, Зміїнець, Брище

Перелік річок

Назва

Довжина, км

Примітка

р. Стир

38

річка в Україні (в межах Львівської, Волинської та Рівненської областей) і в Білорусі. Права притока Прип'яті (басейн Дніпра).

р. Серна

29

річка в Україні, в межах Локачинського, Луцького та Рожищенського районів Волинської області. Ліва притока Стиру (басейн Дніпра).


 • демографічна ситуація, ринок праці;

Соціально-демографічна характеристика

Загальна кількість населення, тис. осіб

9172

Міське населення, тис. осіб

1737

Сільське населення, тис. осіб

7435

Кількість чоловіків, тис. осіб

4505

Кількість жінок, тис. осіб

4667

Молодь від 15 до 24 років

2552

Одинокі громадяни

90

Кількість працездатного населення, тис. осіб

5026

Кількість непрацездатного населення, тис. осіб

3821

Кількість зайнятих осіб

3589

Кількість безробітних, тис. осіб

1707

Тимчасово виїхало за межі населеного пункту

45

Категорія людей, що потребує соціального захисту (к-сть чол.)

Пенсіонери

Інваліди ІІ Світової війни

Учасники бойових дій

Репре-совані (реабілі-товані)

Інваліди всіх груп

Багато-дітні сім'ї

Діти багато-дітних сімей

Діти-інваліди

Діти-сироти

Одинокі матері

Всього

Одинокі

1801

57

3

78

7

274

136

470

29

16

33


        Демографічна ситуація в Княгининівській сільській раді характеризується сталою кількістю населення. На фоні загальнодержавного та районного зменшення кількості жителів, в Княгининівській ОТГ спостерігається невеликий щорічний приріст. Це пояснюється в першу чергу міграцією населення через вигідне розташування, адже поруч обласний та районний центр – це робить Княгининівську сільську раду привабливою для постійного проживання. Більшість факторів, які впливають на демографічну ситуацію в громаді, формуються на загальнодержавному рівні і залежать від фінансово-економічного стану та добробуту населення. Подолання проблем 

та поліпшення економічного стану населення, що в свою чергу призведе до досягнення сталого демографічного розвитку, нормалізації і відтворення населення, є тривалим і складним процесом.

          Завдання сільської ради полягає у тому, аби всебічно зміцнювати правові, моральні та матеріальні засади життя людей, впроваджувати правову, психолого-педагогічну та організаційно-методичну систему з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім’ї; створення системи цілеспрямованої підготовки майбутніх батьків до подружнього життя, підвищення рівня психолого-педагогічної культури громадян; забезпечення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей із складних життєвих обставин; поширення соціальної реклами щодо пропаганди позитивного іміджу сім`ї та її соціальної підтримки, популяризації сімейного життя, формування національних сімейних цінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я; попередження соціального сирітства.

 • стан розвитку інфраструктури (транспортної, економічної, енергетичної, промислової, соціальної, екологічної тощо);

Загальна протяжність доріг комунальної власності – 52 км. Дороги з асфальтовим покриттям становлять 30 %, щебеневим – 40 %, решта - ґрунтові дороги.

Усі населенні пункти газифіковано.

Централізоване водопостачання та водовідведення – багатоквартирні будинки, в приватному секторі в основному – індивідуальні криниці та свердловини. Комунально-побутове обслуговування населення здійснюють КП «Рокині», ВУЖКГ с. Княгининок. Капітального ремонту потребують очисні споруди Княгининівської ОТГ.

Система освіти ОТГ

Княгининівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Навчається 348 учнів. Рокинівський навчально-виховний комплекс. Навчається 186 учнів.

Дитячий навчальний заклад «Барвінок» смт.Рокині, навчається 110дітей.

Дитячий навчальний заклад «Дзвіночок» с. Княгининок, навчається 93 дитини.

Дитячі школи мистецтв:

Рокинівська школа мистецтв,

Княгининівська дитяча школа мистецтв.

Мережа закладів галузі культури

Клуби: с. Сирники, с. Милуші, с. Брище.

Будинок культури с. Княгининок

Будинок культури смт. Рокині.

 Бібліотека с. Княгининок, Бібліотека с. Милуші, Бібліотека смт. Рокині.

Система медичних закладів ОТГ

Фельдшерсько-акушерські пункти:

с. Зміїнець, с. Милуші, с. Княгининок, с. Сирники, с. Буків, с. Брище,

Амбулаторія смт. Рокині.

На території ОТГ функціонують два відділення зв’язку: ВПЗ Рокині, ВПЗ Княгининок

Кількість підприємців, зареєстрованих на території сільської ради: юридичні особи – 228, фізичні особи – 436.

Кількість особистих селянських господарств - 1018.

         Стан навколишнього природного середовища Княгининівської ОТГ можна охарактеризувати, як задовільний. На його території відсутні підприємства важкої промисловості, але на території ОТГ є полігон ТПВ, що становить надзвичайну екологічну небезпеку. Великою проблемою є стихійні сміттєзвалища, забруднення прибережних зон річок Серна і Стир. Велику увагу треба приділяти роботам з вирубки чагарників та спилювання дерев, що знаходяться в аварійному стані чи загрожують електромережам. Дії сільської ради повинні бути спрямованні на забезпечення благоустрою вулиць та місць загального користування сіл, наведення благоустрою на сільських кладовищах, забезпечення благоустрою та естетичної привабливість центрів сіл та селища сільської ради. Розвиток інфраструктури потребує впровадження ефективних завдань і цілей, розроблення відповідних програм та планів.

 • фінансово-бюджетна ситуація;

Цілями діяльності сільської ради є підвищення ефективності фінансово-бюджетної політики, забезпечення стабільного функціонування шляхом зміцнення та збільшення дохідної частини бюджету, підвищення ефективності, оптимізації раціонального використання бюджетних коштів.

Фінансово-бюджетна політика — це основний інструмент регулювання та стимулювання економічних і соціальних процесів в селах, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій, коштів позабюджетних фондів та коштів інвесторів.

Основними по наповненню сільського бюджету є доходи від податку з доходу фізичних осіб та плата за землю (оренда, податок), акцизний збір та транспортний збір.

Основні завдання є:

-         забезпечити виконання дохідної частини бюджету;

-         забезпечити своєчасну та в належних розмірах сплату фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов’язкових платежів до місцевого бюджету;

-         збільшити орендну плату за землю шляхом внесення змін до існуючих договорів оренди на землю, що знаходяться на території Княгининівської сільської ради, згідно нової (реальної) на сьогодні нормативно-грошової оцінки землі.

Очікувані результати:

-         стабільне функціонування бюджетної системи;

-         збільшення дохідної частини сільського бюджету;

-         покращення матеріально-технічної бази Княгининівської сільської ради.

3. Цілі  та пріоритети  розвитку об’єднаної територіальної громади

Княгининівська ОТГ - одна із громад Луцького району Волинської області, де економічне зростання є інструментом перетворення його територій у край, де людям комфортно та безпечно жити і працювати, де для жителів ОТГ створено умови для самореалізації, а збереження довкілля є природною потребою людини.

Основні пріоритети та цілі

 1. Розвиток сільських та селищної територій, економічна та енергетична безпека, розвиток комунальних підприємств та інших об’єктів інфраструктури громади.
 2. Формування оптимальної мережі навчальних, культурних та лікарняних закладів;
 3. Підвищення інвестиційної привабливості громади та розвиток людського капіталу;

       Досягення запланованих цілей в економіці буде здійснюватися на основі модернізації економіки громади, а саме - через залучення інвестицій; виробництво конкурентоспроможної продукції; здійснення заходів направлених на покращення фінансової діяльності суб’єктів господарювання; розвиток малого бізнесу. В соціальній сфері: покращення обслуговування населення в галузі охорони здоров’я; доступ до якісної освіти; забезпечення безпеки життєдіяльності.

Розвиток людського капіталу є прямою соціальною інвестицією, яка забезпечує розвиток та збереження населення, демонструє цінність кожного мешканця ОТГ для створення спільного добробуту. Вміння домовлятися й об’єднуватися, демократично приймати рішення і власними зусиллями вирішувати спільні проблеми набувають особливого значення в умовах дефіциту бюджетних коштів. Тому ефективне впровадження проектів, які будуть реалізовуватися в рамках досягнення стратегічних цілей, опосередковано сприятиме досягненню решти   цілей.

Реалізація цілей має допомогти перетворити економіку ОТГ з  повільно зростаючої, базованої на великих енерговитратах та виснаженні навколишнього природного середовища економіки на більш сучасну, базовану на інноваціях, активності підприємців, економіку, що ґрунтується на оптимальному розміщенні економічних суб’єктів та ощадливому використанні природних ресурсів ОТГ.

4. Основні завдання та механізми реалізації Плану соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади.

Ціль 1: Розвиток сільських та селищної територій, економічна та енергетична безпека, розвиток комунальних підприємств та інших об’єктів інфраструктури громади. 

          Постійне зростання цін на енергоресурси висуває на перше місце пріоритетність заходів щодо упровадження енергозберігаючої політики в  ОТГ та пошуку енергоефективних технологій виробництва. Задля забезпечення задоволення першочергових потреб населення і створення  необхідних умов для функціонування  господарства, першочергова увага у 2017-2018 роках має бути зосереджена на створенні можливостей:

щодо проведення капітальних та поточних ремонтів комунальних доріг громади;

щодо відновлення об'єктів зовнішнього освітлення населених пунктів, проведення поточних та капітальних ремонтів;

         щодо проведення капітальних ремонтів очисних споруд, напірного колектора в смт. Рокині Княгининівської сільської ради;

         щодо впровадження заходів з енергоефективності комунальних закладів сільської ради, проведення капітальних та поточних ремонтів;

       Очікувані результати:

відновлення дорожнього покриття шляхом проведення капітальних та поточних робіт з ремонту дорожнього покриття;

забезпечення світлового комфорту у вечірній і нічний час для мешканців ОТГ;

зменшення витрат на оплату комунальних послуг за рахунок впровадження заходів з енергоефективності;

досягнення максимальної ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів;

заощадження бюджетних коштів.

Індикатори:

якість доріг комунальної власності та загального користування;

кількісні й якісні характеристики освітлення, що регламентуються нормами.

рівень використання газу в загальному обсязі енергоспоживання.

Завдання

Сфери реалізації проектів

1.1.  Відновлення дорожнього покриття шляхом проведення капітальних та поточних робіт

 

1) Забезпечення належного автобусного сполучення усіх дев’яти населених пунктів відповідно до затверджених маршрутів загального користування.

2) Капітальний ремонт доріг сіл Княгининок, Буків, Сирники, Зміїнець, Милуші, Милушин, Моташівка, Брище, селища Рокині.

3) Впровадження проектів:

a)      "Капітальний ремонт вул. Шевченка в смт. Рокині» (кошторисна вартість -  1105187,00 тис.грн);

b)      "Капітальний ремонт вул. Лесі Українки в с, Милуші Луцького району Волинської області"  (кошторисна вартість 214736,00 тис. гривень);

c)      «Капітальний ремонт площадки біля магазину «Наш край» в смт. Рокині Луцького району Волинської області» (кошторисна вартість 298495,00);

4) Капітальні та поточні ремонти під’їздів до сільських кладовищ:

 • с. Княгининок – вул. Черешнева, вул. Фальківська (які ведуть до сільських кладовищ)
 • с. Милуші – вул. Польова (дорога до кладовища)
 • с. Сирники – вул. Бригадна (дорога до кладовища)
 • с. Зміїнець – вулиця, яка веде до кладовища.
 • смт. Рокині – під’їзд до селищного кладовища.
 • с. Буків – вул. Зарічна (дорога до кладовища і церкви)

 

 

1.2.  Збільшення об'єктів зовнішнього освітлення в населених пунктах ОТГ

1) Встановлення вуличного освітлення сіл Княгининок, Буків, Сирники, Зміїнець, Милуші, Милушин, Моташівка, Брище, селища Рокині.

2) Впровадження першочергових заходів по виконанню робіт зі встановлення вуличного освітлення:

-                  С. Зміїнець вул. Левадна (2-га черга).

-                  С. Брище – повна заміна світильників.

-                  С. Сирники – 2 км (1-ша черга) – частина вул. Бригадна до перехрестя вул. Комка, від цього перехрестя по вул. Комка до вул. Сарнівська і вул. Сарнівська.

-                  Смт. Рокині – встановлення додаткових світильників вул. Шевченка.

1.3. Відновлення очисних споруд в с. Княгининок,  смт. Рокині та будівництво напірного колектора в смт. Рокині

1)      Впровадження проектів:

- Капітальний ремонт напірного колектора в смт. Рокині (кошторисна вартість 636451,00)

- Будівництво очисних споруд в с. Княгининок (друга черга. Реконструкція насосної станції) (кошторисна вартість 651353,00)

2)      Розроблення проекту по реконструкції (відновлення) водопостачання водогону в смт. Рокині (вул. Шевченка, Мічуріна).

3)      Капітальний ремонт очисних споруд в смт. Рокині.

1.4. Впровадження заходів з енергоефективності, проведення усіх видів ремонтних робіт комунальних закладів сільської ради

1)      Заміна усіх освітлювальних приладів в комунальних закладах Княгининівської сільської ради  на енергозберігаючі.

2)      Облаштування відмостки та водовідведення навколо приміщення закладу культури.

3)      Реконструкція та капітальний ремонт двох груп ДНЗ «Барвінок»,

4)      Поточний ремонт садочку «Дзвіночок».

5)      Ремонт даху та приміщення старого корпусу Княгининівської ЗОШ.

6)      Капітальний ремонт опалення будинку культури смт. Рокині.

 

7)      Ремонт клубу в с. Брище, Милуші та Сирники

8)      Ремонт ФАПів с. Брище, Княгининок, Сирники, Милуші.

 

9)      Реорганізація комунального підприємства в селищі Рокині та ВУЖКГ с. Княгининок.

10)  Будівництво пожежного депо в с. Княгининок, вул. Фруктова.


Ціль 2:
Формування оптимальної мережі навчальних, культурних та лікарняних закладів;

Проаналізувавши структуру та зміст соціального простору,  а також враховуючи можливості забезпечення попиту населення на здобуття якісних освітніх, культурних, медичних послуг та допомогу, спрямовану на розв’язання життєвих проблем осіб і окремих  соціальних  груп,  які  перебувають у складних життєвих  обставинах  і  не можуть самостійно їх подолати, виникла потреба у створені оптимальної соціальної мережі відповідно до демографічної ситуації у ОТГ.

Очікувані результати:

задоволення соціальних інтересів всіх верств населення, відносин суспільства і особи, умов праці й побуту, задоволення потреб освіти та культури, здоров’я, відпочинку.

Індикатори:

рівень послуг із забезпечення задоволення потреб населення у соціальних благах;

кількість функціонуючих об’єктів соціальної інфраструктури. 

Завдання

Сфери реалізації проектів

2.1. Поліпшення якості та конкурентоспроможності освіти.

1) Реорганізація існуючих навчальних закладів у навчально-виховні комплекси (школа + садок – один заклад освіти).

2) Нове будівництво ДНЗ в с. Зміїнець

2) Утворення гуртків для занять фітнесом, силовими єдиноборствами, легкою атлетикою, ігрових видів спорту, тенісу, та інтелектуальних видів спорту (шахи та шашки).

3) Розробка системи виховання сільської молоді на засадах розвитку життєвих навичок.

2.2.  Підтримка розвитку культури

1) Зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, підключення до системи Інтернет.

2) Забезпечення проведення щорічно понад                 20 культурно-мистецьких заходів.

3) Організація культурного життя для людей похилого віку.

4) Організація культурного життя для людей з обмеженими можливостями та підтримки їх опікунів.

 

2.3. Створення сприятливих умов для занять населення фізичною культурою і спортом

 

1) Проведення щорічно комплексних спортивних заходів за участю учнівської та студентської молоді.

2) Забез­печення участі спортсменів ОТГ на обласних, районних та всеукраїнських змаганнях.

 3) Реконструкція стадіонів в с. Брище, смт. Рокині, с. Княгининок (облаштування смуги перешкод для військово-патріотичного виховання молоді).

2.4. Проведення роботи з вивчення питань щодо медичного забезпечення населення громади.

1) Зміцнення матеріально-технічної бази закладів медицини, підключення до системи Інтернет.

2) Реалізація проекту з реконструкції Зміїнецького ФАПу під розміщення Зміїнецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Зміїнець вул. Медична 23 Б Луцького району Волинської області на умовах спів фінансування із Світовим Банком.


Ціль
3: Підвищення інвестиційної привабливості громади та розвиток людського капіталу;

Завдання

Сфери реалізації проектів

3.1. Залучення мешканців до вирішення місцевих проблем

 

 

 

1) Поліпшення благоустрою сіл шляхом самоорганізації мешканців ОТГ, а ааме:

проведення суботників, запровадження заходів з роздільного збирання сміття, дотримання Правил благоустрою Княгининівської сільської ради.

2) Розширення співпраці ОТГ з міжнародними фінансовими та донорськими організаціями.

3) Реалізація спільних транскордонних проектів.

3.2. Забезпечення рівного та вільного доступу одержувачів адмінпослуг  до територіально-управлінської інформації

1) Розроблення проекту:

"Створення центру надання адміністративних послуг в сільської ради".

3.3. Залучення мешканців до активного громадського життя

1) Проведення круглих столів, семінарів з питань організації вуличних комітетів, громадських організацій, створення органів самоорганізації населення.

2) Залучення жителів до розроблення Стратегії розвитку Княгининівської громади.


5.    
Фінансове забезпечення реалізації Плану

  План реалізації проектів та виконання завдань розвитку Княгининівської територіальної громади на 2017 рік:

Назва заходу

Джерела фінансування

Обсяги фінансування, тис.грн

1. "Капітальний ремонт вул. Шевченка в смт. Рокині»

Державна субвенція

1105187,00

 

"Капітальний ремонт вул. Лесі Українки в с, Милуші Луцького району Волинської області" 

 

Державна субвенція

214736,00

«Капітальний ремонт площадки біля магазину «Наш край» в смт. Рокині Луцького району Волинської області»

Державна субвенція

298495,00

 

Капітальні та поточні ремонти під’їздів до сільських кладовищ:

 • с. Княгининок – вул. Черешнева, вул. Фальківська (які ведуть до сільських кладовищ)
 • с. Милуші – вул. Польова (дорога до кладовища)
 • с. Сирники – вул. Бригадна (дорога до кладовища)
 • с. Зміїнець – вулиця, яка веде до кладовища.
 • смт. Рокині – під’їзд до селищного кладовища.
 • с. Буків – вул. Зарічна (дорога до кладовища і церкви)

 

Місцевий бюджет бюджет

 

Впровадження першочергових заходів по виконанню робіт зі встановлення вуличного освітлення:

-                  С. Зміїнець вул. Левадна (2-га черга).

-                  С. Брище – повна заміна світильників.

-                  С. Сирники – 2 км (1-ша черга) – частина вул. Бригадна до перехрестя вул. Комка, від цього перехрестя по вул. Комка до вул. Сарнівська і вул. Сарнівська.

Смт. Рокині – встановлення додаткових світильників вул. Шевченка.

Місцевий бюджет

 

Капітальний ремонт напірного колектора в смт. Рокині

Державна субвенція

636451,00

Будівництво очисних споруд в с. Княгининок (друга черга. Реконструкція насосної станції)

Державна субвенція

651353,00

Розроблення проекту по реконструкції (відновлення) водопостачання водогону в смт. Рокині (вул. Шевченка, Мічуріна).

 

Місцевий бюджет

 

Заміна усіх освітлювальних приладів в комунальних закладах Княгининівської сільської ради  на енергозберігаючі.

Місцевий бюджет

 

Облаштування відмостки та водовідведення навколо приміщення закладу культури.

 

Місцевий бюджет

 

Реконструкція та капітальний ремонт двох груп ДНЗ «Барвінок»,

 

Місцевий бюджет

 

Поточний ремонт садочку «Дзвіночок».

 

Місцевий бюджет

 

Ремонт даху та приміщення старого корпусу Княгининівської ЗОШ.

Місцевий бюджет

 


6. Моніторинг та оцінка результативності реалізацію Плану

      Моніторинг реалізації Плану буде здійснювати щоквартально  управління фінансів та бухгалтерського обліку. Упровадження Плану проводитиметься через реалізацію комплексу організаційних, фінансових та інформаційних заходів, які реалізовуватимуться всіма суб’єктами територіального розвитку. 

 Заходи, які включені до Плану, стануть пріоритетними при фінансуванні як із місцевого бюджету, так і при надходження цільових коштів із бюджетів вищого рівня.

       Фінансове забезпечення реалізації Плану здійснюватиметься за рахунок:

-          Державного фонду регіонального розвитку;

-          коштів галузевих (міжгалузевих) державних цільових програм та бюджетних програм центральних органів виконавчої влади, що спрямовуються на розвиток відповідної сфери в регіонах;

-          субвенцій, інших трансфертів із державного та обласного бюджетів місцевим бюджетам;

-          коштів місцевих бюджетів;

-          коштів міжнародної технічної допомоги (МЕРМ);

-          коштів інвесторів, власних коштів підприємств та інших джерел не заборонених чинним законодавством.

       У ході моніторингу Плану вирішуватиметься ціла низка завдань:

-         контроль за реалізацією Плану в цілому;

-         оцінювання ступеня досягнення прогресу за цілями.

        На сьогодні перебуває в процесі розроблення Стратегія розвитку Княгининівської сільської ради, тому План соціально-економічного розвитку сільської ради стане першочерговим путівником у роботі сільської ради для зміцнення, покращення та вдосконалення показників соціально-економічного розвитку територіальної громади.                                                                                                            

Сільський голова                                                      О.О. Твердохліб

Корисні посилання
adana escort canli bahis sohbet numaralari sohbet numaralari mersin escort adana escort elazig escort